Helsinki Winter Sale F504
Selected Gifts E1128
Curated Timepieces – november F529
Josef Frank med vänner – Winter Edition F534
Jerns Vapensamling E1122
En svensk privatsamling F578
The Beautiful Line F593
Design Jewellery Online E1100
381
349987

SEMIANTIK SENNEH KELIM. 191 x 119,5 cm.

Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
619 - 796 EUR
633 - 814 USD
Klubbat pris

Gul botten med tätt polykromt heratimönster samt närmast yttäckande medaljong. Tre smala bårder med blommönster.

Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar, fällningar och skador. En lång och en kortsida med smärre skador, en kortsida är något avkortad.