Benvit botten med polykroma blommande träd, granatäpplen, fåglar, hjortar, harar och tiger vid vattendrag med fiskar. Bred benvit huvudbård med blommor, träd, granatäpplen, djur och fåglar.
Något slitage, smutsig, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, sidorna med smärre trampveck.