308
353736

VÄVD TAPET, gobelängteknik. 284 x 295 cm. Flandern omkring 1700.

Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 150 - 7 910 EUR
6 530 - 8 400 USD
Klubbat pris

Verdure - Polykromt landskap med orientaliserande tempel, fåglar, blommor och träd. Mörkbrun bård med blomranka. Ull och silke. Delvis fodrad.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, lagningar, ivävningar, skador, bristningar, hål.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

416. Ann-Mari Forsberg, matta "Tobias", gobeläng variant, ca 328 x 157 cm, signerad AB MMF AMF.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
38 000 SEK