"Puberty" (Pubertet/Pubertät)
Etsning, 1902 signerad med blyerts, tryckt av Otto Felsing, Berlin och med hans signatur i blyerts. 18,8 x 15 cm, bladstorlek 40,3 x 31,2 cm (Japan)
Missfärgning längs med högra och vänstra marginalen.
Woll 186. Schiefler 164.