18k guld, 56 mm, verk och boett signerade och numrerade, nr. 11270. Sliten guillochering och monogram. Troligtvis minutrepeter men repetitionen fungerar ej. Total vikt 173 g.
Utropspriset är ändrat till 50 000-75 000.
FICKUR, Louis Audemars, repetition, evighetskalender, guld, sekelskifte 1900.
18k guld, 56 mm, verk och boett signerade och numrerade, nr. 11270. Sliten guillochering och monogram. Troligtvis minutrepeter men repetition fungerar ej. Total vikt 173 g.