SNUSDOSA, guld 18k, av Pehr Fredrik Palmgren, Stockholm 1875 med snussked, Stockholm 1907.
Rektangulär, slät, med fällbart lock. Locket med graverat vapen för familjen Anrep. Lockets insida med minnesgravyr daterad 1907. Längd 7,5 cm, vikt 86 gram.
Proveniens
S.F. Anrep.
×
Logga in
Kunde inte logga in