"Thereza, Malaysia, April 1992"
Signerad Mikael Jansson och daterad 1994 a tergo. Upplaga A.P.1. Vintage. Platinum Palladium, bildyta 45,5 x 35 cm.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "396 Fotografiska förälskelser", 2001.
Utställningskatalog, Fotografiska Museet, Stockholm, "Beauty Box", 1993, avbildad helsida sid 19.
Motivet visades på utställningen "Catwalk" på Fotografiska Museet, Stockholm 1993.