HANS J WEGNER, matbord med klaffar, Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal.
Teak, ek, sabelformade ben med mässingsstag. Brännmärkt FABRIKAT: ANDR. TUCK ARKITEKT: HANS J WEGNER DENMARK samt MADE IN DENMARK. Längd 190 + 2 x 60 cm (totalt 310 cm), bredd 106 cm, höjd 72 cm.
Smärre slitage och fläckar.
×
Logga in
Kunde inte logga in