Järn och metallpläterad, sits och rygg av brunt skinn. Signerad THESELIUS REX Mats Theselius No 04/200 KÄLLEMO AB VÄRNAMO SWEDEN.
Skinnet med smärre fläckar och slitage.
Modellen formgiven år 1995 med en begränsad upplaga på 200 st.