"Figure 2", ur: "Color numeral series"
Färglitografi, 1968-69, signerad med blå krita, numrerad med blyerts 13/40, utgiven av Gemini G.E.L. och med deras blindstämpel. 70,3 x 55,4 cm, bladstorlek 95,7 x 78,2 cm.
Few minor handling creases in lower margin. Residues of tape on upper corners on verso.
Universal Limited Art Edition 61.