694
346061

MATTA. "Blåbärsskogen". Rölakan. 442,5 x 333,5 cm. Signerad GHV LB DT BR

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 540 - 5 310 EUR
3 620 - 5 430 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

(Gammelstads väveri). 1960-1970-tal.

Ställvis något slitage, något smutsig, smärre fläckar. En endfläta skadad.