Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 568

 
1860 föremål
476. Martin Rudolf Heland, "Den förtrollade skogen, Karusell, Drottningholm 1785".
476. Martin Rudolf Heland, "Den förtrollade skogen, Karusell, Drottningholm 1785".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
401. Michiel Jansz. van Mierevelt Tillskriven, Damporträtt.
401. Michiel Jansz. van Mierevelt Tillskriven, Damporträtt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1612. NATTLJUSSTAKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1612. NATTLJUSSTAKAR, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1891. NETSUKES, sex stycken samt OKIMONO, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912).
1891. NETSUKES, sex stycken samt OKIMONO, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1892. NETSUKES, åtta stycken, ben och trä. Japan, Meiji (1868-1912).
1892. NETSUKES, åtta stycken, ben och trä. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
4 700 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
500. Niclas Lafrensen d.y., "Konung Gustaf IV" (1778-1837).
500. Niclas Lafrensen d.y., "Konung Gustaf IV" (1778-1837).
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
466. Niclas Lafrensen d.ä., "Konung Gustav III som kronprins" (1746-1792).
466. Niclas Lafrensen d.ä., "Konung Gustav III som kronprins" (1746-1792).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
426. Nicolaes Berchem Tillskriven, Pastoralt landskap med figurer och boskap.
426. Nicolaes Berchem Tillskriven, Pastoralt landskap med figurer och boskap.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
479. Nicolas Poussin Hans krets, Figurer i toga och man i rustning.
479. Nicolas Poussin Hans krets, Figurer i toga och man i rustning.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
11. Nils Forsberg, Parkmotiv från Versailles.
11. Nils Forsberg, Parkmotiv från Versailles.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
100. Nils Kreuger, "Gammalt hus i Katarina".
100. Nils Kreuger, "Gammalt hus i Katarina".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
14. Nils Kreuger, "Getterön vid Varberg".
14. Nils Kreuger, "Getterön vid Varberg".
Klubbat pris 
54 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
65. Nils Kreuger, "Halmstack på åkern".
65. Nils Kreuger, "Halmstack på åkern".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
64. Nils Kreuger, "Hölasset vid muren".
64. Nils Kreuger, "Hölasset vid muren".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
75. Nils Kreuger, "Vinter", Knapegård.
75. Nils Kreuger, "Vinter", Knapegård.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
66. Nils Kreuger, Fåraherde i Grez.
66. Nils Kreuger, Fåraherde i Grez.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
162. Nils Möllerberg, "Längtan".
162. Nils Möllerberg, "Längtan".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
163. Nils Möllerberg, Flicka med krus.
163. Nils Möllerberg, Flicka med krus.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
496. OKÄND KONSTNÄR, miniatyr, duk, 1700-tal.
496. OKÄND KONSTNÄR, miniatyr, duk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
495. OKÄND KONSTNÄR, miniatyr, på ben,1700-tal, miniatyr.
495. OKÄND KONSTNÄR, miniatyr, på ben,1700-tal, miniatyr.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
450. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Engelsk skola, omkring 1800.
450. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Engelsk skola, omkring 1800.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
228. OLD SILKE HEREKE. 164 x 106,5 cm.
228. OLD SILKE HEREKE. 164 x 106,5 cm.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
242. OLD SILKE TÄBRIS. 260 x 163,5 cm.
242. OLD SILKE TÄBRIS. 260 x 163,5 cm.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
316. OLD TÄBRIS. 504,5 x 351,5 cm.
316. OLD TÄBRIS. 504,5 x 351,5 cm.
Klubbat pris 
58 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
471. OLIKA KONSTNÄRER, 8 st teckningar, 1700-tal.
471. OLIKA KONSTNÄRER, 8 st teckningar, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1325. OLIKSLIPADE DIAMANTER, rosa, totalt 42 askar + 4 separata.
1325. OLIKSLIPADE DIAMANTER, rosa, totalt 42 askar + 4 separata.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
90 000 - 95 000 SEK
1368. OMEGA, Constellation, quartz, stål med briljantslipade diamanter, 2000-tal.
1368. OMEGA, Constellation, quartz, stål med briljantslipade diamanter, 2000-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
39. Olle Hjortzberg, Ängsblomster.
39. Olle Hjortzberg, Ängsblomster.
Klubbat pris 
205 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
58. Olof Arborelius, Källa mellan Albano och Ariccio.
58. Olof Arborelius, Källa mellan Albano och Ariccio.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
370. Olof Södermark Tillskriven, Fiske på bryggan.
370. Olof Södermark Tillskriven, Fiske på bryggan.
Klubbat pris 
14 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
10. Oscar Björck, "Sydstranden, Skagen".
10. Oscar Björck, "Sydstranden, Skagen".
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
85B. Oscar Björck, Porträtt av den norska konstnärinnan Harriet Backer.
85B. Oscar Björck, Porträtt av den norska konstnärinnan Harriet Backer.
Klubbat pris 
7 800 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
373. Oscar Magnus Löfdahl, Vy mot gamla Operahuset, Stockholm.
373. Oscar Magnus Löfdahl, Vy mot gamla Operahuset, Stockholm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
61. Oscar Törnå, Gamla bron i Grez.
61. Oscar Törnå, Gamla bron i Grez.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
207. Oskar Moll, Stilleben med bok och blomster.
207. Oskar Moll, Stilleben med bok och blomster.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
776A. Otto G Carlsund Tillskriven, "Atlantic".
776A. Otto G Carlsund Tillskriven, "Atlantic".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
736. PASTEJKNIVAR, ett par, samt OSTKNIV. Älvdalen, omkring år 1900.
736. PASTEJKNIVAR, ett par, samt OSTKNIV. Älvdalen, omkring år 1900.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1358. PATEK PHILIPPE, 'Pagoda', Commemoration 1997, manuell, guld 1997.
1358. PATEK PHILIPPE, 'Pagoda', Commemoration 1997, manuell, guld 1997.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
145 000 - 150 000 SEK
1356. PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1980.
1356. PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1980.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
1333. PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1990.
1333. PATEK PHILIPPE, Elipse, manuell, guld, ca 1990.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1339. PATEK PHILIPPE, Nautilus, quartz, guld, ca 1990.
1339. PATEK PHILIPPE, Nautilus, quartz, guld, ca 1990.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
1349. PATEK PHILIPPE, automatisk, ref. nr. 5085, stål, 1999.
1349. PATEK PHILIPPE, automatisk, ref. nr. 5085, stål, 1999.
Klubbat pris 
88 000 SEK
Utropspris
80 000 - 85 000 SEK
432. PAUL DE VOS, hans efterföljd, olja på duk.
432. PAUL DE VOS, hans efterföljd, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
185. PEDER MORK MÖNSTED, olja på papp-pannå. Signerad och daterad 1917.
185. PEDER MORK MÖNSTED, olja på papp-pannå. Signerad och daterad 1917.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
953. PENNSKAFT, guld 14k, troligen Frankrike 1800-talets mitt.
953. PENNSKAFT, guld 14k, troligen Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1816. PENSELBAD, porslin, Qing dynastin, Tongzhi (1862-74).
1816. PENSELBAD, porslin, Qing dynastin, Tongzhi (1862-74).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1764. PENSELBAD, porslin. Ming dynastin, Tianqi (1621-1627).
1764. PENSELBAD, porslin. Ming dynastin, Tianqi (1621-1627).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1628. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin. 1800-tal.
1628. PENSELSTÄLL, porslin. Qing dynastin. 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1488. PENSELSTÄLL, trä. Kina, 1900-tal.
1488. PENSELSTÄLL, trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1456. PENSELVAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1456. PENSELVAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1694. PENSELVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1694. PENSELVAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
745. PIGMENTRIVARE, två stycken, Älvdalen 1800-tal.
745. PIGMENTRIVARE, två stycken, Älvdalen 1800-tal.
Klubbat pris 
1 700 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
1815. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1815. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1814. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1814. PILGRIMSFLASKA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1509. PLAKETT, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1509. PLAKETT, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
791. POKAL med LOCK, blått glas. Göteborgs glasbruk, 1700-tal.
791. POKAL med LOCK, blått glas. Göteborgs glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
781. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
781. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1565. POKAL med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1565. POKAL med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
783. POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
783. POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
782. POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
782. POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
797. PORTVINSSKRIN, för sex flaskor. England, 1800-tal.
797. PORTVINSSKRIN, för sex flaskor. England, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 600 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
524. POTTSKÅP. Italien, 1700-talets slut.
524. POTTSKÅP. Italien, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1721. PRAKTURNA, porslin. Qing dynastin.
1721. PRAKTURNA, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
600 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
1876. PRAKTVAS, porslin. Qing dynastin med Qianlongs sigillmärke.
1876. PRAKTVAS, porslin. Qing dynastin med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
340 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
349. Pastoral idyll.
349. Pastoral idyll.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
186. Peder Severin Kröyer, Porträtt av en gammal man på Middelfart mentalsjukhus.
186. Peder Severin Kröyer, Porträtt av en gammal man på Middelfart mentalsjukhus.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
477. Pehr Gryselius, Vy från Uppsala med Domkyrkan och Nybron.
477. Pehr Gryselius, Vy från Uppsala med Domkyrkan och Nybron.
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
366. Pehr Gustaf von Heideken, Italienskt landskap med en kampanil.
366. Pehr Gustaf von Heideken, Italienskt landskap med en kampanil.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
355. Pehr Hilleström Hans krets, Stilleben med fiska, ägg och kålhuvud.
355. Pehr Hilleström Hans krets, Stilleben med fiska, ägg och kålhuvud.
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
354. Pehr Hilleström, "En västgöthe".
354. Pehr Hilleström, "En västgöthe".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
353. Pehr Hilleström, "Karl Gustafs giftermålsavtal med Drottning Kristina".
353. Pehr Hilleström, "Karl Gustafs giftermålsavtal med Drottning Kristina".
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
358. Per Daniel Holm, Motiv från Stangvik.
358. Per Daniel Holm, Motiv från Stangvik.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
13. Per Ekström, "Solnedgång".
13. Per Ekström, "Solnedgång".
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
27. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
27. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
62. Per Ekström, Landskap, Paris.
62. Per Ekström, Landskap, Paris.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
73. Per Julius, Höst vid vattnet.
73. Per Julius, Höst vid vattnet.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
72. Per Julius, Norrländskt vinterlandskap.
72. Per Julius, Norrländskt vinterlandskap.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
188. Per Krohg, "Les Remailleuses".
188. Per Krohg, "Les Remailleuses".
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
361. Per Wickenberg, "Segelfartyg och fiskare".
361. Per Wickenberg, "Segelfartyg och fiskare".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
488. Peter Adolf Hall Tillskriven, Dam sittande i landskap.
488. Peter Adolf Hall Tillskriven, Dam sittande i landskap.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
503. Peter Adolf Hall, Kvinna i vit klänning i landskap.
503. Peter Adolf Hall, Kvinna i vit klänning i landskap.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
381. Pieter Jansz. Porbus Hans krets, Renässansherre i harnesk.
381. Pieter Jansz. Porbus Hans krets, Renässansherre i harnesk.
Klubbat pris 
84 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
436. Pieter de Putter Tillskriven, Stilleben med fiskar.
436. Pieter de Putter Tillskriven, Stilleben med fiskar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
439. Porträtt av elegant dam och herre, ett par.
439. Porträtt av elegant dam och herre, ett par.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
380. Porträtt av en musketör, knäbild.
380. Porträtt av en musketör, knäbild.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?