870
318726

MUGG med LOCK, icke identifierad mästarstäpel, Moskva1850-tal.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 540 - 3 980 EUR
3 620 - 4 070 USD
Klubbat pris
68 000 SEK

Förgylld med niellodekor av S:t Göran och draken i oval samt bladslingor. Locket med knopp i form av tvinnade dubbla ringar, bladornerat handtag. Höjd 18 cm, vikt 380 gram.