BROSCHYR. WHITE STAR LINE. "OLYMPIC" & "TITANIC". "LARGEST STEAMERS IN THE WORLD"
Broschyr med beskrivning av första och andra klass miljöerna ombord Olympic och Titanic. 32 sidor, rikt illustrerad med 16 avbildningar i färg. Baksidan stämplad "Carl Eriksson, Postgatan 84, Göteborg".
Skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in