682
288397

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Rund fot. Trumpetformat och kannelerat skaft med rutmönster, fot med palmetter. Höjd 27 cm.

Slitage. En tidigare borrad för el.