Tvådelat spegelglas infällt i bronserad blyramslist. Graverad dekor av obelisker. Svängda ljusarmar av mässing. Signerade IÅ. En med Stockholms hallstämpel 1770-tal. Höjd 45,5 cm.
Bristning. Skadat glas.
Buyers in the European Union without VAT registration will be charged an import VAT of 12% in addition to the buyer's premium, on the hammer price.