598
292937

KARMSTOLAR ett par, av Ephraim Ståhl (mästare i Stockholm 1794-1820). Sengustavianska.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vitmålade. Svängd stoppad rygg. Dekor av pastellage i form av lagerstav och fleuroner. Svarvade kannelerade framben. Signerade ES.

Skador.