578
297003

KONSOLBORD. Skivan, Italien, 1700-tal. Senbarock. Senare underrede.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 080 - 13 600 EUR
9 660 - 14 500 USD
Klubbat pris

Skiva av scagliola med polykrom dekor med motiv av blommor och djur. Senare underrede av järn. Längd 109, bredd 56, höjd 75,5.

Skador, slitage.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

308. Mattor ett par antika Kirman Laver, ca 215-220 x 135-139 cm.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK