528
282160

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets första hälft. Senbarock.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 240 - 6 980 EUR
5 550 - 7 400 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Fyra lådor samt skrivskiva. Längd 111, bredd 61, höjd 88 cm.

Ett lås saknas, fanerskador, torksprickor

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?