Signerad Anton Melbye och daterad 1846. Duk 112 x 158 cm.
Proveniens
Bukowski Auktioner, Stockholm, auktion 512, "Internationella vårauktionen", 26-28 maj 1999, kat nr 449. Svensk privatsamling (förvärvad på ovanstående auktion).
×
Logga in
Kunde inte logga in