Madeleine Pyk – en samling F769
301
300339

ANTIK SENNEH. 198,5 x 139,5 cm.

Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 750 - 6 650 EUR
5 450 - 7 630 USD
Klubbat pris
45 000 SEK

Benvit botten med polykromt rutmönster och botehbuketter. Röd huvudbård med palmett-, blom-, arabesk- och granatäppelrankor. Flerfärgad silkevarp.

Något slitage, fläckar, obetydliga malskador, lagningar. Långsidorna med obetydliga trampveck, kortsidorna med smärre skador.