287
74757

SEMIANTIK KESHAN. 206,5 x 131,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Mörkblå botten med polykrom vas, hjortar med kids, träd, blommor, fåglar, nisch och medaljong med palats. Röd huvudbård med druvklasar, fåglar, blommor samt kartuscher med hjortar omväxlande med byggnader i landskap.

Något smutsig. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsidan med obetydliga skador.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

238. Tallrikar, fem stycken, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK