Benvit botten med blommande träd, vas och olika slags fåglar. Bred rosaröd huvudbård med blommor och kartuscher med harar, fåglar, träd och hjortar. Korkull.
Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Baksidan med obetydliga malskador, en långsida med smärre trampveck och skador.