SEMIANTIK SILKE KESHAN. 309 x 204 cm.
Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett- och blomslingor. Bred vinröd huvudbård med palmett- och blomranka.
Ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar. Sidorna med trampveck och smärre skador.