274
273805

SEMIANTIK KAZAK sannolikt. 234 x 137,5 cm.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 330 - 1 520 EUR
1 520 - 1 740 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Ljusblå botten med tre stora polykroma hakmedaljonger och små stiliserade blommor. Benvit huvudbård med vinglasmönster.

Det mörkbrunfärgade garnet ställvis korroderat. Ställvis slitage, fläckar, lagningar, obetydligt hål. Sidorna med trampveck och smärre skador.