266
309160

SEMIANTIK ISFAHAN. 213,5 x 133 cm.

Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
817 - 908 EUR
870 - 966 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Benvit botten med polykromt medaljong-, blom- och palmettmönster. Smal benvit huvudbård med blomranka och kartusch med inskription.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida senare.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

182A. Reseglob med etui, av T. Harris & Son (globfabrikörer verksamma i London, 1802-1907), daterad 1812.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK