257
313837

SEMIANTIK HERIS. 383 x 289 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 820 - 3 760 USD
Klubbat pris
56 000 SEK

Röd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, stiliserade blomslingor. Bred blåmelerad huvudbård med stora blom-, palmett-, arabesk- och granatäppelrankor.

Ställvis något slitage, ett litet ställe med hårt slitage. Något smutsig, fläckar varav en något stel, smärre lagningar. Långsidorna med trampveck, kortsidorna saknar några knutrader.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?