238
309890

MATTA, semiantik Kirman Laver. 148,5 x 90 cm.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 442 EUR
376 - 470 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stora polykroma blomkrukor. Vinröd huvudbård med palmetter och blommor.

Vissa garner korroderade. Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar. Möjligen beskuren.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?