"Fröken Ester Sahlin"
Signerad IA och daterad -03. Akvarell 21 x 14 cm.
Doktor Sten Lindeberg, Stockholm.
Generalkonsul Thorsten Lundgren, Stockholm.
Privatsamling.
Riksförbundet för bildande konst, utställning nr 43, "Svensk porträttkonst från 1800 till nu", 1946-47.