Madeleine Pyk – en samling F769
198
301462

George Edwin Ewing

(Storbritannien, 1828-1884)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
George Edwin Ewing
(Storbritannien, 1828-1884)

GEORGE EDWIN EWING, olja på pannå, signerad Ewing, Roma.

Vestatemplet och fontänen på piazza Bocca della Verità. 28,5 x 48 cm.

Slitage och ytsmuts.