Fo hundar med valp samt brokadboll. Höjd 21 cm.
Nagg, slitage, sprickor.
The Stenbeck Collection. The Hatcher Collection, Christie's June 1984, presumably lot 939 to 949A.
"Den Befriade Penseln, 300 år av Kinesiskt porslin och konsthantverk". 4/6-3/9-2000. Heinola Konstmuseum och Stadsmuseum. Cat no 38.