Bestående av 49 tallrikar, 20 sopptallrikar, sex ovala stekfat, två ovala karotter med lock, en kuddformad karott med lock, såssnipa, två skedfat, två skålar, tre runda serveringsfat. Dekor i underglasyrblått av strödda blommor.
Sprickor, nagg, lagningar. (87)