1538
311389

RULLMÅLNING med KALLIGRAFI, Qing dynastin, troligen 1800-tal. Fåglar i blommande trädgård.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 330 - 1 770 EUR
1 360 - 1 810 USD
Klubbat pris
67 000 SEK

Tush och färg på siden. Två sigill. 178 x 82,5 cm.

Slitage, revor, skador. Ramad.