1401
276092

SPIS, lergods. Han dynastin (206 f. Kr. - 220 e. Kr.).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Grönglaserad. Mått 29x16x12,5 cm.

Krackelyr, glasyrbortfall.

Proveniens

The Collection of Gösta Sigvard.