"Pepper", 1930
Signerad av Cole Weston samt stämplad a tergo. Silvergelatinfotografi monterad på kartong 19 x 24 cm.
Inköpt direkt av Cole Weston.
Edward Weston, "Forms of passion", 1995, avbildad helsida sid 171.