MAN RAY, färgserigrafi, signerad med blyerts E. A.
"Metronome (Objet indestructible)", 1970. Bladstorlek 64,2 x 49,7 cm.
Kraftigt gulnad, missfärgad efter passepartout, spår efter monteringstejp, några repor och fläckar i bladets svarta partier