968
284884

MATTA. Rölakan. 220,5 x 202,5 cm. Signerad AKN NBH.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707 - 883 EUR
729 - 911 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Ljusmelerad botten. Bred terrakottafärgad bård med blå ranka. Sverige omkring 1960.

Ställvis något slitage, något smutsig. Kortsidorna med smärre skador.