899
301670

PABLO PICASSO, skålfat, "Oiseau au ver", Madoura, Vallauris, Frankrike 1952.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
364 - 546 USD
Klubbat pris
11 500 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Fajans, glaserad och målad dekor i svart, grönt och vitt av fågel. Signerad EDITION PICASSO samt inpressad stämpel EDITION PICASSO. Diameter 16 cm.

Glasyrnagg.

Alain Ramié, Catalouge de l´oeuvre céramique édité 1947-71. Katalognummer 172, sid 95.

Utförd i 500 exemplar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

791. Emile Othon Friesz, Sydländskt landskap.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK