SKÅP, sannolikt Oscar Nilsson, Bodafors 1940-50-tal.
Mahogny, dörrar med geometrisk intarsiadekor i rutmönster. Inredning med sex lösa hyllplan och tre besticklådor. Etikettmärkt Bodafors SMF. Längd 110, bredd 42, höjd 155 cm.
Slitage. Repor. Hack. Nyckel saknas.
×
Logga in
Kunde inte logga in