LE CORBUSIER, gouache på papper, sign och dat.
Sans titre/Utan titel. Signerad (otydlig) L.C och daterad 51. 21 x 27 cm.
Vikveck längs nedre långsidan. Ytsmuts. Tejprester a tergo.
Intyg från Fondation le Corbusier, utfärdat 30/1 2012, medföljer målningen.