803
266176

TESKEDAR, 12 st, icke identifierad mästare, Moskva 1800-talets slut.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 707 EUR
546 - 729 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Förgyllda, med dekor av cloisonnéemalj i blått, vitt, grönt, turkost, ljusblått och rött. I schatull. (12)

Små emaljskador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

221. Edward Hald, vägglampetter, ett par, modell "HD 622", Orrefors, 1930-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
8 000

ditt bud
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
Aktuellt bud:
9 500 SEK