789
266711

MUGG med LOCK, Moskva 1880-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
442 - 618 EUR
455 - 638 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Invändingt förgylld. Urnformad på rund fot. Heltäckande graverad dekor av Falconets ryttarstaty av Peter den store samt kartuscher. Uppsvängt handtag. På locket blomma. Höjd 18 cm, vikt 289 g.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

15. Ingeborg Lundin, vas, grönt underfångsglas, "Äpplet", Orrefors, efter 1957.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK