DESSERTSKEDAR, 6 st, fyra av Pehr Zethelius, Stockholm 1783,
en av Johan Ekholm, Stockholm 1797, en av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1832. Förgyllda. Gammalsvensk modell. Stämplat vapen för friherrliga ätten Adelswärd. Vikt 249 g. (6).
Ur en svensk privatsamling.
×
Logga in
Kunde inte logga in