768
270633

SKED med kronknopp, Skandinavien 1500-talets slut/1600-talets början.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Delvis förgylld, kort skaft, runt blad med graverad dekor. Vikt 49 g.

Tilläggslista

Ej Vä. Skandinavien 1500-talets slut/1600-talets början.