681
262546

PRESENTERFAT, av Heinrich Eickhoff, Hamburg -1698-1700. Barock.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
914 - 1 100 EUR
958 - 1 150 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Delvis förgyllt, runt med veckad kant och rikt driven och ciselerad dekor av putti, akantus samt blommor. Diam. 25,5 cm, vikt 214 g.

Proveniens

Sten Röings samling.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?