ATELJÉ BOISSONNAS ET EGGLER, fotografi, KEJSAR NIKOLAJ II OCH ALEXEI, egenhändigt sign Alexei och Nikolai, dat 1913.
Porträttfotografi av Nikolaj II (1868-1918) och Alexej (1904-1918), kejsaren i Livgardets Kavalleriuniform. Signerade och daterade i bläck. Fotografens blindpressade stämpel. Bildstorl 20 x 15 cm.
Gulnat med obetydliga fläckar. Beskurna marginaler.
×
Logga in
Kunde inte logga in