422
265761

KONSOLBORD. Sengustavianskt, tidigt 1800-tal.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 760 EUR
1 680 - 1 870 USD
Klubbat pris
19 500 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av vitgrå spräcklig marmor. Svartmålad sockel. Snidad dekor samt pastellagedekor. Sarg märkt "No 2". Längd 94, bredd 47, höjd 82 cm.

Krederingsbortfall, smärre lagningar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

148. Firma Svenskt Tenn, ask med lock, modell "32", Stockholm 1930.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK