Förgyllt och bronserat. Skiva av vitgrå spräcklig marmor. Svartmålad sockel. Snidad dekor samt pastellagedekor. Sarg märkt "No 2". Längd 94, bredd 47, höjd 82 cm.
Krederingsbortfall, smärre lagningar.
×
Logga in
Kunde inte logga in