BYRÅ, av Johan Hugo Fürloh (mästare i Stockholm 1724-1745). Senbarock.
Fanerad med valnöt och jakaranda. Beslag av mässing. Tre lådor. Signerad på ryggen med brännstämpel JHF. Längd 130, bredd 66, höjd 86 cm. Nyckel medföljer.
Skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in