"Sophia Charlotta Reutercrona" (1770-1842)
Signerad Forslund och daterad 1788. Pastell, oval 58 x 47 cm. Samtida gustaviansk ram.
Sophia Charlotta Reutercrona var gift med greve C H von Hermansson.