192
267532

Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Utropspris
400 000 - 450 000 SEK
35 300 - 39 800 EUR
36 400 - 41 000 USD
Klubbat pris
400 000 SEK
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

Vinterlandskap med bäck

Signerad Frits Thaulow och daterad 1895. Pastell 59 x 97 cm.

Formgivare

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

358. Bruno Mathsson, bokvagga, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1950-tal.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK